Ambulatoorsed teenused

Ambulatoorne taastusravi (patsient käib taastusravi teenusel päevasel ajal) toetab paranemisprotsesse kui esinevad näiteks:

  • Skeleti-lihassüsteemi haigused
  • Südame-veresoonkonna haigused
  • Trauma- või operatsioonijärgne taastumisperiood
  • Krooniline valu
  • Närvisüsteemihaigused (nt insult, Parkinson, Sclerosis Multiplex)
  • Amputatsiooni ja proteesimisega kaasnevad liikumisraskused

 

Kuidas saab ambulatoorsele taastusravile tulla?

Ambulatoorse raviteenuse (teraapia) vajaduse otsustab taastusarst või kardioloog. Taastusarsti vastuvõtu ja vajalikud teraapiad katab tervisekindlustuse olemasolul Eesti Haigekassa. Saatekirja taastusarstile väljastab pere- või eriarst.

Vastuvõtule registreerimiseks helistage 6390420 (09:00-16:00) või kirjutage e-posti teel registratuur@taastusravi.ee.

Vastavalt hinnakirjale on võimalik tasuda taastusraviteenuse eest ise, puudub saatekirja nõue ja ravijärjekord on lühem. See võimaldab jätkata raviteenusega ka pärast Haigekassa poolt tasutava teraapia lõppemist.

 

Taastusarsti/kardioloogi vastuvõtt ja edasine taastusravi

Arsti vastuvõtule tulles palume Taastusravikeskuse ambulatoorse osakonna 3.korruse registratuuris esitada isikut tõendav dokument, eriarsti/perearsti saatekiri (enamasti edastatud digitaalselt) ja visiiditasu 5 eurot (Eesti Haigekassa kindlustatu). Olemas on nii sula- kui ka kaardimaksevõimalus.

Arsti vastuvõtt kestab tavapäraselt 15-30 minutit. Arst hindab patsienti, määrab vastavalt kaebustele terviseprobleemi olemuse ning vajalikud teraapiad. Ambulatoorse ravi meeskonda kuuluvad taastusarst või kardioloog, füsioterapeut, tegevusterapeut, psühholoog, logopeed ja sotsiaaltöötaja. Teraapia ajad lepitakse kokku pärast arsti vastuvõttu registratuuris.

Spetsialisti (terapeudi) vastuvõtul hinnatakse patsienti erialaselt, planeeritakse edasine teraapia ja kodune tegelus. Enamasti kavandatakse patsiendile individuaalne harjutuste ja teraapiameetodite kompleks, milles patsiendil endal on aktiivne osa oma terviseseisundi mõjutamisel. Lõpphindamise tulemuste põhjal nõustatakse patsienti edasise osas.