Ambulatoorsed teenused

Amblatoorne taastusravi

 Kuna on ambulatoorset taastusravi vaja?

Ambulatoorne taasutsravi on suunatud patsientidele, kellel esinevad järgnevad haigused või terviseprobleemid:

  • Närvisüsteemihaigused (nt insult, Parkinson, Sclerosis Multiplex)
  • Tugi-ja liikumisaparaadi haigused
  • Traumad (nt ajutraumad, seljaaju vigastused)
  • Liikumisraskused amputatsiooni ja proteesimise tagajärjel
  • Side-ja lihaskoe haigused
  • Südame-veresoonkonna haigused
  • Krooniline valu

Kuidas saab ambulatoorsele taastusravile tulla?

Ambulatoorse taastusravi osutamiseks Eesti Haigekassa kindlustuse raamides on vajalik taastusravile suunavat saatekirja (eriarst/perearst). Tasulise vastuvõtu raames saatekirja nõue puudub ning ravile on võimalik saada väljaspool järjekorda.

Vastuvõtule registreerimiseks broneerige aeg telefonil 6390420 (8:00-16:00) või e-posti teel registratuur@taastusravi.ee.

Ravile tulles palume võtta kaasa: eriarsti/perearsti saatekiri, isikut tõendav dokument, Eesti Haigekassa poolt tasutaval taastusraviteenusel kehtib visiiditasu 5 eurot. Tasulise vastuvõtu korral tuleb patsiendil tasuda ravivajaduse korral ka teraapiate ning uuringute eest vastavalt hinnakirjale.

 Ravimeeskond ja taastusravi osutamise protsess

Ravimeeskoda kuuluvad:kardioloog/taastusarst, füsioterapeut, tegevusterapeut, psühholoog, logopeed, massöör ja sotsiaaltöötaja

Lühikirjeldus ambulatoorse taasturavi teenuse osutamise protsessist

Kardioloog/taastusarst tegeleb patsiendi esmahindamisega ja komplekteerib teenust osutava ravimeeskonna vastavalt patsiendi terivseprobleemide olemusele ning määrab vastavad teraapiad ning ravi.

Spetsialistid viivad patsiendiga läbi esmase hindamise, kasutades nii kvalitatiivseid kui ka normeeritud hindamismeetodeid ning kavandavad selle alusel konkreetse harjutuste ja teraapiameetodite kompleski mille järgi edaspidine ravi toimub. Taastusravi perioodi lõppfaasis teevad spetsialistid patsiendi seisundi lõpphindamise (antakse tagasisidet patsiendile, toimub nõustamine edasiste ravivõimaluste ja omandatud tehnikate rakendamise osas kodukeskkonnas.